Lista obejmuje zmarłych członków TOPR, którzy złożyli przysięgę ratowniczą

IMIĘ I NAZWISKOROK ŚMIERCIDATA PRZYSIĘGIROK PRZYSIĘGI
Aleksandrowicz Konstanty (1883‒1918)191815 sierpnia 19121912
Augustyniak Tadeusz (1930‒2011)201118 października 19691969
Bachleda Gróbarz Andrzej (1937‒1991)19911 czerwca 19651965
Bachleda Klemens (1849‒1910), „Klimek”191011 grudnia 19091909
Bachleda Wala Józef (1877‒1944)194413 marca 19301930
Bachleda Wala Władysław (1930‒1990)199010 marca 19531953
Barnaś Grzegorz (1970‒2005)200528 października 20002000
Bartkowski Wojciech (1939 – 2023)202319581958
Batkowski Marian (1951‒1984)19845 listopada 19731973
Bądzyński Mirosław (1930‒2010)201024 października 19641964
Bednarski Henryk (1882, lub1884‒1945)194511 grudnia 19091909
Berbeka Krzysztof (1930‒1964)196417 grudnia 19521952
Berbeka Maciej (1954‒2013)201318 października 19791979
Berbeka Ryszard (1937- 2022)202228 lutego 19581958
Białecki Marian (1931‒2010)201019761976
Blaszyński Duszek Jan (? –2000)200019471947
Bobak Józef (1935‒2003)200331 maja 19631963
Borowiec Władysław (1947-2023)20236 października 19811981
Brach Wilhelm (1913‒1959)195919451945
Brandstatter Adam (1927‒1992)19923 marca 19591959
Bujak Franciszek (1896‒1975)197511 września 19451945
Bukowski Bolesław (1947‒1986)198622 października 19701970
Bukowski Józef (1937‒2017)201711 marca 19551955
Bukowski Stanisław (1937‒1974)19743 października 19591959
Bukowski Wojciech (1912‒1974)197426 marca 19461946
Burzykowski Jan (1925‒2016)201611 marca 19551955
Cetnarski Jan (1919‒1994)19941 czerwca 19531953
Chałubiński Stefan (1909‒2001)20014 kwietnia 19451945
Chowaniec Jan (1960‒2001)20015 października 19841984
Chowaniec Kazimierz (1941‒1999)199929 października 19821982
Chowaniec Tomasz (1962‒2018)201829 października 19821982
Cybulski Jan (1908‒1982)19821 stycznia 19531953
Cywiński Władysław (1939‒2013)201320 września 19681968
Czech Bronisław (1908‒1944)19443 kwietnia 19371937
Ćwiertniak Leszek (1923‒1998)19985 października 19551955
Danek Zygmunt (1915‒1977)197728 czerwca 19501950
Dauksza Leonard (1938‒2020)202026 października 19691969
Dawidek Teodor (1908‒1998)199822 marca 19561956
Dąbkowski Roman (1931‒2000)200030 listopada 19631963
Dąbrowski Maciej (1936‒2007)200719711971
Dobrostański Jerzy (1932-2022)202210 pażdziernika 19751975
Drągowski Ryszard (1920‒2009)20093 października 19591959
Dziadoń Andrzej (1954‒1990)199028 października 19781978
Dzielawa Wawrzyniec (1876‒1945)194513 kwietnia 19301930
Dziędzielewicz Leszek, od 1977 r. Kirkin Leszek (1918‒1986)19865 października 19551955
Dziędzielewicz-Kirkin Zdzisław (1916‒2010)20109 października 19451945
Dziób Kazimierz (1920‒1992)19923 października 19501950
Dziubla Józef (1929‒2005)200524 października 19671967
Ewy Tadeusz (1942‒1976)197624 października 19641964
Faden Józef (1909‒1984)198423 maja 19451945
Fedro Jan młodszy (1896‒1972)197210 maja 19511951
Figlerowicz Leon (1925‒2008)200819591959
Figus Tadeusz Jan (1927‒1994)199419581958
Fudala Władysław (1912‒1970)197022 grudnia 19551955
Gajewski Michał (1928‒2021)202119461946
Gajewski Tadeusz (1932 – 2023)202303 października 19591959
Gawlak Andrzej (1921‒1992)199229 kwietnia 19661966
Gąsienica Brzega Stanisław Jan (1926‒1995)199511 czerwca 19571957
Gąsienica Byrcyn Józef (1926‒1988)198826 października 19691969
Gąsienica Byrcyn Marek (1941‒1985)19854 października 19631963
Gąsienica Byrcyn Stanisław (1887‒1967)196711 grudnia 19091909
Gąsienica Byrcyn Władysław (1923‒1980)198019451945
Gąsienica Giewont Franciszek (1921‒1976)197619471947
Gąsienica Giewont Józef (1944‒2019)201924 października 19671967
Gąsienica Giewont Stanisław (1911‒1980)198019491949
Gąsienica Giewont Tadeusz (1915‒1999)199919461946
Gąsienica Gładczan Józef (1924‒1999)199915 października 19521952
Gąsienica Gładczan Stanisław (1914‒2002)200219471947
Gąsienica Gładczan Szymon (1973‒2002),200228 października 20002000
Gąsienica Gładczan Włodzimierz (1953‒2007)20075 maja 19731973
Gąsienica Józkowy Arkadiusz (1967‒2001)200124 października 19871987
Gąsienica Józkowy Jan (1945‒2010)20105 listopada 19681968
Gąsienica Józkowy Józef (1953‒2014)20145 listopada 19731973
Gąsienica Józkowy Józef I (1928‒1972)197222 października 19701970
Gąsienica Juhas Wojciech mł. (1910‒1973)19733 kwietnia 19371937
Gąsienica Kaspruś Marian (1969‒2015)201530 października 19931993
Gąsienica Marcinowski Władysław (1913‒1956)195619501950
Gąsienica Roj Maciej (1953‒1980)19805 października 19731973
Gąsienica Roj Stanisław (1933‒1965)196525 grudnia 19541954
Gąsienica Roj Władysław I (1917‒1991), „Siajba”199119461946
Gąsienica Roj Władysław II (1908‒1981), „Skleroza”198129 października 19491949
Gąsienica Roj Wojciech (1953‒1986)19863 października 19721972
Gąsienica Szostak Bartłomiej (1950‒2005)200524 października 19711971
Gąsienica Szymków Stanisław jr.,z Lasa (1933‒2005)200520 maja 19541954
Gąsienica Szymków Stanisław z Lasa (1890-1966)196616 marca 19311931
Gąsienica Tomków Jan (1901‒1988)198813 kwietnia 19301930
Gąsienica Tomków Józef (1887‒1941 lub 1942)194213 kwietnia 19301930
Gąsienica Wawrytko Andrzej lub Jędrzej, także Krzeptowski (1901-1971)197113 kwietnia 19301930
Gąsienica Wawrytko Jakub młodszy, także Krzeptowski (1908‒1987)19873 kwietnia 19371937
Gąsienica Wawrytko Jakub starszy, także Krzeptowski (1862‒1950)195011 grudnia 19091909
Gąsienica Wawrytko Józef mł. (1928‒2012)201226 lutego 19451945
Gąsienica Wawrytko Józef starszy, także Krzeptowski (1890‒1971)197113 kwietnia 19301930
Gąsienica Wawrytko Stanisław (1924‒2006), „Andzin”200619421942
Gąsienica Wawrytko Wojciech I, „ Łysy”, także Krzeptowski, zwany też Starszym (1888-1954)195413 kwietnia 19301930
Gąsienica Wawrytko Wojciech II, wpierw Młodszy, później Starszy, także Krzeptowski (1903-1965)196513 kwietnia 19301930
Gąsienica Wawrytko Wojciech III, zwany też Młodszym (1932‒1984)19841 lipca 19481948
Gąsienica Władysław Wojciech (1904‒1968)196815 kwietnia 19371937
Górecki Adam (1955-2022)202216 października 19801980
Górka Adam (1911‒1994)199426 marca 19461946
Górka Mieczysław (1920‒2004)20041 kwietnia 19561956
Grandys Jan (1921‒2014)201419471947
Grandys Stanisław (1923‒2007)20079 stycznia 19521952
Grzyb Kazimierz (1936‒1999)199922 października 19701970
Gut-Borowy Jan (1908‒1983)198319581958
Habil Władysław (1926‒2007)200729 października 19611961
Habina Andrzej (1948‒2005)200510 października 19741974
Hajdukiewicz Jerzy (1918‒1989)198928 czerwca 19501950
Haza Władysław (1912‒1982)198211 lipca 19581958
Hierzyk Janusz (1936‒2015)201510 października 19751975
Hoły Roman (1921‒1992)199225 września 19501950
Jabłoński Zbigniew (1942‒2012)201216 września 19641964
Jagiełło Michał Andrzej (1941‒2016)201616 września 19641964
Jakubowski Karol Tadeusz (1926‒2011)201119491949
Jakubowski Zdzisław Maciej (1928‒2013)20131 czerwca 19641964
Janik Antoni (1930‒2017)201725 grudnia 19541954
Janik Stanisław (1928‒1998)199815 listopada 19521952
Janik Robert (1941 – 2023)202312 grudnia 19661966
Januszkowski Józef (1924‒1967)19679 października 19451945
Jarosz Stanisław (1915‒1984)19841 grudnia 19481948
Jelita Zaleski Marian (1920‒2010)20103 listopada 19681968
Kaczorowski Ludwik (1931‒2009)20095 października 19561956
Karpiński Ryszard (1930‒1967)196721 listopada 19611961
Kaszyn Alina (1919‒2000)200012 listopada 19561956
Kieńć Zygmunt (1935-2023)202318 października 19791979
Kittay Paweł Stanisław (1889‒1948)194830 sierpnia 19101910
Klamerus Bolesław (1919‒1994)19941 czerwca 19651965
Kołodziejczyk Mieczysław (1945‒2008)200825 listopada 19681968
Komusiński Władysław (1923‒1987)19871 czerwca 19651965
Korniłowicz Tadeusz (1880‒1940)194013 lutego 19121912
Korosadowicz Aleksandra (1914‒1986)198619471947
Korosadowicz Zbigniew (1907‒1983)19833 kwietnia 19371937
Kot Rafał (1986‒2022)202228 października 20172017
Kozioł Zdzisław (1917‒1980)198029 października 19481948
Kret Kazimierz (1921‒1991)19915 października 19551955
Krok Wojciech (1939‒2014)20146 maja 19801980
Król-Łęgowski Henryk (1962‒2018)20186 października 19811981
Król-Łęgowski Wojciech (1969‒1998)199830 października 19931993
Krupski Jan Tadeusz (1924‒2018)201819451945
Krupski Stanisław (1920‒1981)198115 maja 19551955
Krzeptowski Andrzej II (1902‒1981)19811 lipca 19471947
Krzeptowski Andrzej junior (1936‒2013)201324 października 19641964
Krzeptowski Józef I (1904‒1971)197127 marca 19341934
Krzyżak Antoni jun. (1908‒1983)198329 września 19451945
Kubica Janusz (1948‒1994)199418 października 19791979
Kunc Józef (1909‒1969)196911 lipca 19581958
Kusina Janusz (1946‒2015)201527 października 19791979
Kusion Andrzej (1947-2022)20223 października 19721972
Kuśmierczyk Stanisław (1934‒2022)202221 października 19811981
Kuźmicz Jan (1944‒2007)200729 października 19771977
Lankosz Józef (1907‒1989)198915 października 19701970
Lankosz Wojciech (1940‒2016)201625 października 19721972
Lesiecki Józef (1886‒1914)191411 grudnia 19091909
Leszczak Ryszard (? ‒2020)202027 listopada 19701970
Loria Leon (1883‒1932)193215 października 19101910
Łabunowicz Marek (1972‒2001)200124 października 19921992
Łapiński Czesław (1912‒1989)198913 września 19461946
Łapiński Wojciech (1949‒1985)19858 października 19741974
Łącki Jan (1938‒1995)19953 października 19721972
Łojas Franciszek (1898‒1950)19503 kwietnia 19371937
Łojas Janusz (1946‒1997)19978 października 19741974
Łukasik Zbigniew Wojciech (1932‒1988)198830 września 19761976
Łukaszczyk Capowski Zygmunt (1945‒2018)20188 października 19741974
Łukaszczyk Tady Maciej (1951‒2017)201710 października 19751975
Madeyski Poraj Zbigniew (1930‒2008)200830 kwietnia 19651965
Majerczyk Kwaśnicarz Stanisław (1883‒1950)19503 kwietnia 19371937
Makowiecki Wincenty (1915‒1990)199019 października 19461946
Makowski Edmund (1908‒1991)199120 listopada 19631963
Malczewski Rafał (1892‒1965)19652 lipca 19181918
Malinowski Jędrzej (1980‒2012)201220 listopada 20042004
Malinowski Piotr (1944‒1995)199520 września 19681968
Małachowski Jan Nałęcz(1886‒1917)191714 sierpnia 19111911
Marczułajtis Wojciech (1942‒2014)201410 października 19751975
Marmol Antoni (1929‒2021)202117 października 19681968
Marusarz Andrzej jun. (1913‒1968)196827 marca 19341934
Marusarz Jarząbek Jędrzej (Andrzej) (1877‒1961)196111 grudnia 19091909
Marusarz Józef (1926‒1996)199619471947
Marusarz Stanisław (1908‒1981)198119461946
Masny Szczepan (1964‒2000)200025 października 19861986
Mateja Andrzej (1935‒2019)20195 listopada 19621962
Mateja Torbiarz Stanisław (1943‒1994)199428 października 19671967
Mazurkiewicz Stefan (1888 – po1938)1938 po15 października 19101910
Mędoń Piotr (1974‒2011)201125 października 20032003
Michalec Józef (1953‒2015)201525 października 19781978
Mikiewicz Rafał (1946‒2001)200129 października 19711971
Miodoński Andrzej (1937-2022)202229 października 19821982
Miranowski Edward (1930‒2015)201520 października 19631963
Mischke Antoni Maciej (1909‒2003)200311 marca 19591959
Mitan Marian (1929‒2006)200622 listopada 19581958
Mitkiewicz Jerzy (1927‒2021)202119471947
Muniak Jerzy Józef (1940‒2017)201723 października 19761976
Nadybal Paweł (1978‒2011),201120 listopada 20042004
Nędza Kubiniec Jan (1942‒1976)197624 października 19701970
Nędza Stanisław (1952‒1993)199316 października 19731973
Niedziałek (uprzednio Kowalczyk) Piotr (1956‒2014)20145 października 19841984
Niedziałek Wojciech (1922‒1995)199529 października 19481948
Niemczyk Stanisław (1924‒1974)197415 maja 19551955
Niemkiewicz Bohdan (1898‒1959)195919461946
Nietyksza Wojciech (1932‒2020)202028 października 19671967
Obrochta Bartków Jan (1879‒1958)195822 grudnia 19131913
Obrochta Władysław (1914‒1993)199319451945
Okręglicki Antoni (1931‒1993)199324 października 19771977
Olszański Bartłomiej (1976‒2001)200123 października 19991999
Olszewski Józef (1939‒2004)200420 września 19681968
Oppenheim Józef (1887‒1946)194618 sierpnia 19121912
Orawiec Jerzy (1935‒1990)199011 lipca 19581958
Orłowski Tadeusz (1917‒2008),20084 sierpnia 19451945
Paryski Witold Henryk (1909‒2000)200029 października 19481948
Paszucha Kazimierz (1908‒1990)19909 października 19451945
Pawlik Kazimierz (1957-1999)199924 października 19771977
Pawłowski Tadeusz Aleksander (1910‒1992)199224 czerwca 19471947
Petecki Jan Kazimierz (1911‒1939)193918 kwietnia 19371937
Pęksa Andrzej (1917‒1980)198019571957
Pęksa Jan (1879‒1933)193311 grudnia 19091909
Piątek-Kulig Józef (1943‒2006)200624 lutego 19711971
Piwowarczyk Henryk (1944‒2018)201816 października 19731973
Popko Maciej Norbert (1936‒2014)201416 października 19641964
Pozdiejew Jerzy Izmaił (1918‒1977)197710 października 19751975
Probulski Bogusław (1953‒1994)199428 października 19781978
Prosałowski Artur (1918‒2001)200111 marca 19551955
Pudło Ludwik (1911‒1990)19901 czerwca 19531953
Pychowa Janina (1894‒1971)197122 grudnia 19541954
Radwańska [-Kuleszyna] -Paryska Zofia (1901‒2001)20013 września 19451945
Rajwa Piotr (1960‒2015)201529 października 19821982
Riemen Lesław (1958‒2009),20096 października 19811981
Riemen-Maszczyk Maria (1937‒2022)202221 marca 19781978
Rittersschild Zdzisław (1866‒1944)194414 kwietnia 19301930
Roj Stanisław (1903‒1944)194416 marca 19311931
Rysula Maciej (1971‒1997)199728 października 19951995
Sałyga – Dąbkowska Krystyna (1930‒2015)201520 grudnia 19651965
Schiele Kazimierz (1890‒1956)195626 lutego 19451945
Skłodowski Andrzej (1944‒2007)200728 października 19681968
Skoczylas Zbigniew (1928‒2015)20153 października 19721972
Skulski Henryk (1923‒1983)198316 października 19521952
Skupień Andrzej (1936‒2003)200315 maja 19561956
Skupień Stanisław (1907‒1983)198319451945
Skupień Tadeusz (1929 -1973)197313 września 19461946
Słodyczka Czesława (1925‒2010)201017 października 19681968
Słowiński Józef (1906‒1969)196926 lutego 19451945
Słowiński Stanisław (1944‒1969)196918 września 19671967
Solicki Tadeusz (1948‒2018)201826 października 19851985
Sowa Marian Edward (1921‒2004)200422 grudnia 19551955
Sowa Marian Ryszard (1937‒2014)201419631963
Spławiński Jan (1909‒1993)19935 października 19551955
Spytek Franciszek (1937‒2014)201429 października 19611961
Spytek Kostka Stanisław (1935‒2008)200816 października 19731973
Staszel Jan (1915‒2003)20033 kwietnia 19371937
Staszel-Polankowa Bronisława (1912‒1988)198819511951
Stawarski Władysław (1901‒1971)197115 maja 19551955
Stawarz Edward (1921‒2005)200519581958
Stawowy Jakub (1985‒2011)20114 listopada 20062006
Stecki Konstanty jun. (1917‒1996)19965 października 19551955
Stopka Ceberniak Jan (1882‒1962)196218 sierpnia 19121912
Stopka Krzeptowski Józef mł. (1903‒1942)194213 kwietnia 19301930
Stopka Walkosz Andrzej (1945‒2020)202015 października 19701970
Strojny Jan (1925‒1996)19963 października 19591959
Strzeboński Eugeniusz (1926‒1978)19786 stycznia 19501950
Styrczula Maśniak Bronisław (1942‒2000)200021 października 19691969
Styrczula Maśniak Tadeusz (1934‒2020)202026 października 19691969
Styrczula Stanisław sen. (1929‒2020)202012 lipca 19651965
Szafirski Ryszard (1937‒2016)201615 października 19701970
Szczechura Zdzisław (1926‒1993)199331 października 19581958
Szeligiewicz Marian (1911‒1987)198719451945
Szuber Jerzy (1925‒1990)199019531953
Szyłkiewicz Jerzy (1934‒1993)199329 października 19841984
Śmiałek Janusz (1940‒1997)19978 października 19651965
Świerczyński Marek (1949‒2013)201324 października 19871987
Świerk Józef (1923‒2013)201319511951
Tatar Szymon mł. (1854‒1917)191711 grudnia 19091909
Tobolewski Aleksander (1924‒1958)195819501950
Tomiłło Kazimierz (1916‒1983)198328 października 19671967
Tybor Jan (1963‒2014),201424 października 19871987
Tylka Suleja Wojciech (1870‒1916)191611 grudnia 19091909
Tylka-Suleja Jan (1935‒2004)200430 listopada 19681968
Urbański Stanisław Adam (1930‒1997)199719581958
Urbański Stanisław II (1930‒2011)201119581958
Ustupski Jerzy (1911‒2004)200419531953
Uściak Daniel (1926‒2005)200516 października 19731973
Uznański Józef (1924‒2012)201227 grudnia 19571957
Wajda Wojciech (1958‒1994)199429 października 19881988
Walczak Władysław (1931‒2010)201011 marca 19551955
Wawro Ryszard (1930‒1958)195819501950
Wiejak Wojciech (1957 -2023)202325 października 19861986
Will Marek (1948‒1981)198124 października 19771977
Winiarski Edward (1905‒1996)19965 listopada 19681968
Wisłocki Adam (1888‒1943)19432 lipca 19181918
Wisz Władysław (1944‒2019)201929 października 19821982
Wojas Henryk (1922‒1980)19805 maja 19501950
Wolański Wiesław (1931‒2019)201910 października 19751975
Woyna-Orlewicz Marian (1913‒2011)201122 maja 19451945
Wójcik Stanisław (1926‒2013)201327 listopada 19631963
Wójcik Zygmunt (1914‒1972)19723 września 19451945
Zachariasiewicz Tadeusz (1923‒2011)201119751975
Zadarnowski Paweł (1949‒2018)201818 października 19691969
Zakrzewski Jerzy (1923‒1992)199225 listopada 19641964
Zalega Bogdan (1952‒1996)199628 października 19781978
Zaremba Stanisław Krystyn (1903‒1990)199017 kwietnia 19301930
Zaruski Mariusz (1867‒1941)194111 grudnia 19091909
Zarycki Szymon (1894‒1970)197028 marca 19341934
Zdyb Stanisław (1884‒1954),195411 grudnia 19091909
Ziemblic-Bogusz Ludwik (1895‒1987)198713 września 19461946
Zubek Józef (1914‒1988)198813 czerwca 19461946
Zwoliński Stefan (1900‒1982)198217 października 19471947
Żuławski Janusz (1885‒1937)193715 października 19101910
Żuławski Jerzy (1874‒1915)19155 października 19101910
Żymuła Tadeusz (1916‒1983)198319471947
To top