TOPR patronuje wydaniu książki „Pierwsza pomoc w górach”

W przedsprzedaży pojawiła się książka „Pierwsza pomoc w górach” napisana m.in. przez naszych ratowników i wydana przez Wydawnictwo „Bezdroża”.

Publikacja została opatrzona wstępem Naczelnika Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Jana Krzysztofa, a TOPR jest oficjalnym partnerem wydania.

To pierwsze w Polsce wydawnictwo opisujące tak szeroko zasady i techniki udzielenia pierwszej pomocy w warunkach górskich oraz mechanizmy zagrożeń związanych z turystyką i wspinaczką. W książce znajdą Państwo również tematykę związaną z planowaniem aktywności górskiej, współpracą z ratownikami, termoizolacją, poszukiwaniem zasypanych przez lawinę, oceną stanu poszkodowanego i szybkim badaniem urazowym oraz wiele innych zagadnień nieporuszanych dotychczas w publikacjach dotyczących pierwszej pomocy. Bogato ilustrowana pozycja jest adresowana do szerokiego grona odbiorców, którzy nie posiadają wykształcenia medycznego, a chcą skutecznie udzielać pomocy poszkodowanym.

„Pierwsza pomoc w górach” to wartościowa lektura, do której Państwa zachęcamy przed wyruszeniem na tatrzańskie (i nie tylko) szlaki.

Książkę patronatem objęli: Tatrzański Park Narodowy Polski Związek Alpinizmu wspinanie.pl Ratunkowa w Roztoce

Link do przedsprzedaży: https://bit.ly/pierwsza_pomoc_w_gorach 

#topr #pierwszapomocwgorach

To top