Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
TOPR.pl
Przekaż 1% podatku na działalność TOPR.
TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA
Kalendarz Fundacji TOPR 2023
Jak co roku, zwracamy się do Was z prośbą o wsparcie ratownictwa w Tatrach, proponując w zamian rzecz niezwykle nam bliską - Kalendarz TOPR na 2023 rok. Pozycja ta, zatytułowana jest "60 lat ratownictwa śmigłowcowego w Tatrach" i wypełniona jest pięcioma zdjęciami wykonanymi w trakcie wypraw ratunkowych. To kawał historii... Dzisiaj, nie wyobrażamy sobie ratownictwa w Tatrach bez udziału „Sokoła”. Czas dotarcia do poszkodowanego oraz szybkiego transportu do szpitala, w wielu skrajnych sytuacjach jest czynnikiem kluczowym dla przeżycia poszkodowanego.
 
Co roku TOPR udziela pomocy ponad 1000 osób. Tylko w miesiącach wakacyjnych tego roku przeprowadzono 300 działań ratowniczych, w tym 100 z użyciem śmigłowca Sokół.
 
Środki uzyskane z kalendarza zostaną przeznaczone na pokrycie dodatkowych kosztów utrzymania "Sokoła" oraz modernizacji zaplecza technicznego - socjalnego bazy śmigłowca.
 
Mamy nadzieję, że Kalendarz znajdzie w Waszym domu odpowiednie miejsce, przypomni o pięknie i potędze Tatr oraz skłoni Was, aby z wyprzedzeniem dobrze planować tatrzańskie wycieczki.
 
Kalendarz jest nowy, ścienny, pięciokartkowy na spirali o wym. 34 cm x 48 cm.
 
Tradycyjnie zawartość kalendarza stanowi niespodziankę.
 
Nie prowadzimy wysyłki poza granice Polski.
 
Zapraszamy do zakupu.
Fundacja TOPR
 
Link do naszego sklepu w Allegro: Kalendarz Fundacji TOPR 2023
SKODA
SALEWA
PLUS
ICAR
BP
...

TOPR realizuje w 2022 roku zadanie publiczne pod tytułem: utrzymanie gotowości ratowniczej oraz prowadzenie działań ratowniczych w Tatrach o wartości 195.000zł.
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Wartość wsparcia 180.000zł.Polska

DOFINANSOWANO ZE SRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA


NAZWA PROGRAMU LUB DOTACJI

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich na Terenie Tatr oraz pasma Spisko – Gubałowskiego, w celu zapewnienia warunków bezpieczeństwa osób przebywających w górach poprzez utrzymanie gotowości ratowników górskich, utrzymanie obsługi administracyjnej oraz opracowywanie i udostępnianie komunikatów lawinowych.

Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa górskiego określonych w ustawie o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich poprzez utrzymanie gotowości operacyjnej śmigłowca ratowniczego będącego w dyspozycji TOPR oraz wykonywanie z jego użyciem ratownictwa górskiego na obszarze Tatr, pasma Spisko – Gubałowskiego, oraz na wezwanie innych służb na obszarach górskich w szczególności południowej Małopolski.

DOFINANSOWANIE 8 710 000zł

Polska

DOFINANSOWANO ZE SRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA


NAZWA PROGRAMU LUB DOTACJI

Zakup i wyposażenie ratowników górskich TOPR w sprzęt i ekwipunek ratowniczy w celu prawidłowej realizacji działań z zakresu ratownictwa górskiego.

DOFINANSOWANIE 5 888 000zł