TOPR realizuje zadania ratownictwa górskiego dzięki środkom finansowym MSWiA

 

Aplikacja RATUNEK

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe testuje aplikację o nazwie „Ratunek”.  Jest to bardzo prosta w obsłudze aplikacja, działająca na telefonach z androidem, za pomocą której osoba potrzebująca pomocy może skontaktować się z ratownikami górskimi i w sposób automatyczny przesłać współrzędne geograficzne miejsca z którego jest wzywana pomoc. Aplikacja ta nie chroni przed wypadkiem, ale pozwala w łatwy sposób przesłać informację  o miejscu gdzie pomoc jest potrzebna.                                                                      

Pamiętać należy, że aplikacja, żeby zadziałała to telefon musi być sprawny, znajdować się w zasięgu swojej macierzystej sieci, musi mieć uruchomionego GPSa i to osoba będąca na miejscu wypadku musi tę aplikację aktywować.

Pomimo, że testy aplikacji trwają od niespełna miesiąca, już dwukrotnie za jej pomocą ratownicy byli informowani gdzie jest potrzebna pomoc. Za pierwszym razem byliśmy potrzebni na Granatach, a za drugim razem na Czerwonych Wierchach.

Zachęcamy osoby chodzące po górach do pobrania tej aplikacji na swój telefon, żeby mieć ją pod ręką gdy będzie potrzebna pomoc, prosimy jednocześnie o nie używanie aplikacji do zabawy.

Więcej informacji o aplikacji można znaleźć na stronie www.ratunek.eu ,natomiast pobrać ją można z Google Play

Fundacja TOPR

Fundacja TOPR

  

Aplkacja Ratunek

 

www.bezpieczniewgory.pl

exte end ext